rozmiar tekstu:

Światowy Dzień Ziemi i 100 drzew w Vesuvius w Skawinie

2021-04-22

Tlen na rok dla 50 ludzi i eliminacja 750 kilogramów CO2* – to wymierne korzyści akcji sadzenia drzew na terenie Vesuvius w Skawinie! Z inicjatywy naszych pracowników w obrębie zakładu zasadziliśmy ok. 100 drzewek. Wśród wybranych gatunków znalazły się m.in. olchy, graby, świerki i buki.

– Postanowiliśmy tutaj właśnie posadzić pierwsze sto drzew i to jest piękny początek bardzo dobrej inicjatywy dla lokalnej społeczności, której jesteśmy częścią – mówi Aleksander Sawiuk, prezes Zarządu Vesuvius w Skawinie. – Moja ambicja jest taka, żeby tych drzew nie było sto, tylko kilka tysięcy – dodaje.

Przedsięwzięcie stanowiło część szerszych działań naszej firmy, dla której dbałość o ochronę środowiska jest jednym z kluczowych elementów strategii zrównoważonego rozwoju.

Nasza akcja stanowiła jednak nie tylko ukłon w stronę dbałości o naszą planetę, ale również doskonałą okazję do zacieśnienia więzi w drużynie i doświadczenia siły jaka płynie z pracy zespołowej.

– Sama inicjatywa była oddolnym pomysłem pracowników i bardzo się cieszymy, że została ona tak ciepło przyjęta przez Vesuvius – mówi jedna z inicjatorek akcji, Magdalena Prochownik, EMS Specialist. – Bardzo cieszy również fakt, że odzew pracowników na zaproszenie do udziału w sadzeniu okazał się tak duży – dodaje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za udział w akcji i zapraszamy do obejrzenia filmu!

(*dane pochodzą z publikacji „Kalkulator CO2” Fundacji Aeris Futuro)

 

Pobiegliśmy w Poland Business Run 2021!

2021-09-07

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius wspiera skawińskich uczniów

2021-09-01

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius nakręca do pomocy!

2021-06-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

18 000 kilometrów w ramach wyzwania: „Ruszaj po zdrowie i…pomagaj!”

2021-06-09

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius rusza po zdrowie!

2021-04-26

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?