rozmiar tekstu:

Światowy Dzień Ziemi i 100 drzew w Vesuvius w Skawinie

2021-04-22

Tlen na rok dla 50 ludzi i eliminacja 750 kilogramów CO2* – to wymierne korzyści akcji sadzenia drzew na terenie Vesuvius w Skawinie! Z inicjatywy naszych pracowników w obrębie zakładu zasadziliśmy ok. 100 drzewek. Wśród wybranych gatunków znalazły się m.in. olchy, graby, świerki i buki.

– Postanowiliśmy tutaj właśnie posadzić pierwsze sto drzew i to jest piękny początek bardzo dobrej inicjatywy dla lokalnej społeczności, której jesteśmy częścią – mówi Aleksander Sawiuk, prezes Zarządu Vesuvius w Skawinie. – Moja ambicja jest taka, żeby tych drzew nie było sto, tylko kilka tysięcy – dodaje.

Przedsięwzięcie stanowiło część szerszych działań naszej firmy, dla której dbałość o ochronę środowiska jest jednym z kluczowych elementów strategii zrównoważonego rozwoju.

Nasza akcja stanowiła jednak nie tylko ukłon w stronę dbałości o naszą planetę, ale również doskonałą okazję do zacieśnienia więzi w drużynie i doświadczenia siły jaka płynie z pracy zespołowej.

– Sama inicjatywa była oddolnym pomysłem pracowników i bardzo się cieszymy, że została ona tak ciepło przyjęta przez Vesuvius – mówi jedna z inicjatorek akcji, Magdalena Prochownik, EMS Specialist. – Bardzo cieszy również fakt, że odzew pracowników na zaproszenie do udziału w sadzeniu okazał się tak duży – dodaje.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom za udział w akcji i zapraszamy do obejrzenia filmu!

(*dane pochodzą z publikacji „Kalkulator CO2” Fundacji Aeris Futuro)

 

Niespodziewany sukces drużyny Vesuvius Poland

2024-04-22

ZOBACZ ARTYKUŁ

Kobiety z inicjatywą w Vesuvius Poland

2024-03-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Nowy magazyn Vesuvius Poland już funkcjonuje

2024-02-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? - warsztaty ergonomiczne w Vesuvius Skawina

2024-02-09

ZOBACZ ARTYKUŁ

Pracownicy Vesuvius wsparli Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt w Skawinie

2024-01-25

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?