rozmiar tekstu:

18 000 kilometrów w ramach wyzwania: „Ruszaj po zdrowie i…pomagaj!”

2021-06-09

Tysiące przebytych kilometrów i wsparcie dla dzieci z niepełnosprawnościami – to tylko dwa najważniejsze efekty naszej kampanii „Ruszaj po zdrowie i… pomagaj”. Od kwietnia do końca maja pracownicy Vesuvius w Skawinie mierzyli i notowali liczbę kilometrów podczas swojej aktywności fizycznej. Liczyły się zarówno te kilometry przebyte w pracy, jak i te wykonane podczas treningów na świeżym powietrzu, czy też na bieżni lub rowerku stacjonarnym. Wszystko po to, by zadbać o własne zdrowie, ale również pomóc w tym zakresie innym – na zwycięzcę akcji czekała bowiem możliwość wskazania fundacji, która otrzyma wsparcie od naszej firmy. 18 tysięcy kilometrów – czyli łączny wynik osiągnięty przez pracowników Vesuvius w Skawinie – to więcej niż trasa z Krakowa… do Pekinu i z powrotem!

Wyścig o największą liczbę przebytych kilometrów rozgrywał się do ostatnich godzin – finalnie zwycięzcą został Michał Stasiński, który przejechał na rowerze ponad 2000 kilometrów. Tym samym właśnie Michał mógł wybrać organizację charytatywną, która otrzymała wsparcie od naszej firmy. Wskazał na Fundację Pełną Życia, która zajmuje się pomocą terapeutyczną i wsparciem dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. To właśnie jej przedstawiciele odebrali od nas wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka – czek na 10 000 zł.

Fundacja planuje przeznaczyć otrzymane fundusze m.in. na zakup nowego sprzętu rehabilitacyjnego dla swoich podopiecznych. A jest ich naprawdę sporo – Fundacja Pełna Życia ma bowiem pod opieką ok. 100 dzieci w ciągu roku. Nowe, motywujące zabawki terapeutyczne będą im pomagać w codziennych ćwiczeniach zwiększających ich sprawność ruchową.

– Możliwość wsparcia młodych ludzi w kwestii ich rozwoju i funkcjonowania w społeczeństwie jest dla nas bardzo ważna, ponieważ czujemy się częścią lokalnej społeczności. Tym samym udało nam się połączyć w ramach tej akcji przyjemne z pożytecznym – mówi Aleksander Sawiuk, prezes Zarządu Vesuvius Poland Sp. z o.o. – Warto przy tym podkreślić, że te 18 tysięcy zrobione przez naszych pracowników jest częścią dużej globalnej aktywności Vesuvius jako korporacji, gdzie łączny wynik wynosi już 60 000 kilometrów – zaznacza.

Akcja „Ruszaj po zdrowie i pomagaj!” ma szczególne znaczenie zwłaszcza w obecnych czasach – gdy wielu z nas przebywało na home office i przez to miało mniej okazji do ruchu. Przedsięwzięcie miało na celu zaktywizować pracowników nie tylko w związku z nadejściem wiosny, ale również np. powrotem do pracy po lockdownie. Aby motywować pracowników Vesuvius do dalszej aktywności, na wszystkich uczestników akcji czekały niespodzianki – firmowe koszulki sportowe czy bon na zakup sprzętu sportowego dla zwycięzcy.

–  Mamy nadzieję, że akcja trochę rozruszała pracowników Vesuvius i liczymy na to, że w przyszłości podobne inicjatywy spotkają się z jeszcze większym zaangażowaniem. Wszystkim tegorocznym uczestnikom bardzo dziękujemy za udział – podsumowuje Agnieszka Koszek, dyrektor ds. personalnych w Vesuvius Poland.

Zobacz relację wideo z wydarzenia:

 

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reprezentacja Vesuvius Skawina po raz kolejny na Runmageddon

2024-05-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

CEO Patrick André odwiedza Vesuvius w Skawinie

2024-05-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Świętowanie Dnia Ziemi w Vesuvius Poland!

2024-05-02

ZOBACZ ARTYKUŁ

„Wybierz swoją drogę” – nowa odsłona kampanii rekrutacyjnej Vesuvius Poland w Skawinie

2024-04-24

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?