rozmiar tekstu:

Industrialna tradycja w parze z nowoczesnością – nowe biuro Zespołu Projektowego Vesuvius w Skawinie

2021-12-10

Inspirująca, sprzyjająca komunikacji, elegancka, tętniąca życiem, sztos. Tak jednym słowem swoją przestrzeń do pracy określają teraz członkowie Zespołu Projektowego Vesuvius. Do tej pory pracowali oni w różnych miejscach w firmie. Teraz otrzymali na wyłączność wspólną przestrzeń, która nie tylko poprawi codzienną jakość pracy, ale również znacząco przyczyni się do integracji całego zespołu.

Pomysłem do stworzenia nowego biura stało się poszukiwanie zastosowania dla pomieszczeń w jednym z najstarszych budynków funkcjonujących w ramach zakładu. Został on zbudowany tuż po zakończeniu wojny. Najpierw była tu zlokalizowana produkcja wyrobów krzemionkowych, a w kolejnych latach pełnił funkcję szatni, stolarni i magazynów. Vesuvius postanowił częściowo zachować jego industrialny charakter, tworząc jednocześnie wygodną przestrzeń do pracy dla członków Zespołu Projektowego.

– Na początku chcieliśmy stworzyć tutaj tradycyjną przestrzeń biurową, ale gdy odkryliśmy elementy strukturalne tego budynku, uznaliśmy, że trzeba je zachować. Tak narodziła się wizja nowoczesnego biura z nawiązaniami do industrialnej przeszłości – opowiada Marek Cyganik, Główny Inżynier Vesuvius w Skawinie i jeden z pomysłodawców projektu. – Industrialny charakter został utrzymany między innymi za sprawą kolorystyki, zachowania starych elementów budynku, ale również wykorzystania niektórych przedmiotów z innych obiektów, jak np. starych metalohalogenowych lamp, które przeszły renowację. Razem stanowią wspólną całość nawiązującą swoim designem do lat 60. i 70. – dodaje.

Nowe biuro znacząco poprawi komfort pracy i realizację codziennych zadań pracowników Zespołu Projektowego. Do tej pory komunikacja pomiędzy nimi nie mogła przebiegać aż tak płynie – posiadali oni swoje biura w różnych lokalizacjach. Teraz na bieżąco będą mogli konsultować swoje pomysły, omawiać problemy i prowadzić spotkania. To ostatnie z pewnością ułatwi też obecność specjalnej salki, przeznaczonej do tego typu zadań.

– Jest to bardzo istotny element pracy naszego zespołu z uwagi na to, że przy okazji projektów prowadzimy wiele spotkań i dyskusji. Dzięki temu, że pracujemy razem, w jednym miejscu, możemy na bieżąco rozwiązywać wszystkie kwestie związane z projektami – mówi Piotr Piątkowski, Kierownik Biura Projektów w Vesuvius w Skawinie. – W nowej przestrzeni podoba mi się oczywiście jej aranżacja i inspirujący wystrój, ale przede wszystkim to, że jesteśmy wszyscy razem w jednym miejscu – podsumowuje.

Wideo z otwarcia biura:

 

Liderka, która wie dokąd zmierza. Agnieszka Tomczak wystąpiła na spotkaniu Let's Lead! w Skawinie

2023-12-01

ZOBACZ ARTYKUŁ

Zapraszamy do zespołu narzędziowców Vesuvius Poland!

2023-11-22

ZOBACZ ARTYKUŁ

Zapraszamy do zespołu elektromechaników Vesuvius Poland!

2023-11-22

ZOBACZ ARTYKUŁ

Richard Sykes gościem kolejnej edycji „Let's Lead!” w Vesuvius Poland

2023-10-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Sukces pilotażowego projektu Vesuvius Poland Success Story of Tasks Management Board

2023-10-03

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?