rozmiar tekstu:

Vesuvius wspiera edukację dzieci z Ukrainy

2022-05-19

Podczas spotkania zorganizowanego w Szkole Podstawowej nr 6, przedstawiciele Vesuvius Poland w Skawinie oraz Pascal Genest, Vesuvius Flow Control President, mieli możliwość bezpośredniego przekazania pomocy materialnej dla uchodźców z Ukrainy. Jej zakres obejmował przede wszystkim materiały dydaktyczne dla dzieci. To kolejne działanie Vesuvius w ramach inicjatywy skoordynowanej przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

– Spotykamy się z firmą Vesuvius, która odpowiedziała na nasz apel i pomaga zapewnić właściwą edukację dla dzieci z Ukrainy – powiedział Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny. Za to ogromne podziękowanie płynące z głębi serca – dodał.

Wsparcie skierowane zostało do dwóch skawińskich placówek oświatowych – Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie otwarto punkt opieki dla najmłodszych. Placówki reprezentowały Urszula Osielczak i Elżbieta Gutierrez.

– Jedną z najbardziej istotnych rzeczy dla rodzica jest widzieć, jak ich dzieci dorastają. Liczymy, że to wy będziecie budować lepszy świat – powiedział Pascal Genest, Vesuvius Flow Control President, kierując swoje słowa do obecnych na uroczystości dzieci.

Pomoc obejmowała materiały dydaktyczne, w tym dwie tablice multimedialne oraz upominki w postaci zabawek i zdrowych przekąsek.

– Jestem w 100% przekonany, że Vesuvius będzie kontynuować tę współpracę – podsumował Aleksander Sawiuk, Prezes Vesuvius Poland.

Dotychczasowa pomoc rzeczowa kierowana była do miejsc zakwaterowania większych grup uchodźców. Realizowane były także działania na granicy polsko-ukraińskiej, które obejmowały przede wszystkim artykuły opatrunkowe i leki. Firma zaoferowała także gotowość pomocy dla pracowników w zakresie ewakuacji bliskich – w skawińskim zakładzie zatrudnionych jest 67 osób z Ukrainy.

Obecnie w Skawinie przebywa ok. 1700 uchodźców z Ukrainy, z czego sporą część stanowią dzieci.

Zobacz reportaż z wydarzenia:

 

Siła i charakter | Reprezentacja Vesuvius Skawina na Runmageddon 2023

2023-05-24

ZOBACZ ARTYKUŁ

Kolejna wizyta studentów AGH w Vesuvius w Skawinie

2023-05-19

ZOBACZ ARTYKUŁ

Studenci WIMiC AGH z wizytą w Vesuvius

2023-05-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Alexander Laugier Wert na kolejnym spotkaniu "Let’s lead!"

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z Pracą”

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?