rozmiar tekstu:

8 kroków pracy zespołowej w celu doskonalenia procesów

2023-03-30

Domeną grupy Vesuvius jest najwyższa jakość produkowanych wyrobów. Pozycja światowego lidera w branży zobowiązuje do tego, żebyśmy oferowali coraz to bezpieczniejsze i wydajniejsze produkty dla przemysłu hutniczego i odlewniczego. Jedną z inicjatyw, którą podjęliśmy w skawińskim zakładzie Vesuvius, aby doskonalić procesy produkcyjne, jest comiesięczne wyzwanie „Skawina monthly 8D challange”.

– Stale dążymy do bycia lepszym. Priorytetem dla nas jest zadowolenie naszych klientów. Metodologia 8D, której założeniem jest skuteczne rozwiązywanie problemów, pozwala to zadowolenie wzmacniać – podkreśla pomysłodawca inicjatywy Ryszard Pawlus, Site Quality Manager.

Inicjatywa składa się z kilku kluczowych etapów. Na początku zespoły definiują wyzwania i wykonują kompletną analizę 8D – tym samym definiują  i weryfikują działania doskonalące.  Następnie odbywa się spotkanie w celu zaprezentowania poszczególnych pomysłów i poddania ich pod ocene i dyskusję. Na końcu wybierany jest najciekawszy projekt.

– Spotykaliśmy się w zespole, który tworzyły osoby z różnych działów, to bardzo ważne, żeby zespół był interdyscyplinarny. Największą wartością tej inicjatywy jest możliwość wymiany doświadczeń i unikalnych perspektyw, jakie posiada każdy z wydziałów. Jakość jest naszą wspólną sprawą – mówi liderka nagrodzonego zespołu Dominika Ożga, Viso Quality Engineer.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest dodatkowa pula środków, którą pracownicy mogą przeznaczyć na dowolną inicjatywę integrującą.

Siła i charakter | Reprezentacja Vesuvius Skawina na Runmageddon 2023

2023-05-24

ZOBACZ ARTYKUŁ

Kolejna wizyta studentów AGH w Vesuvius w Skawinie

2023-05-19

ZOBACZ ARTYKUŁ

Studenci WIMiC AGH z wizytą w Vesuvius

2023-05-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Alexander Laugier Wert na kolejnym spotkaniu "Let’s lead!"

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z Pracą”

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?