rozmiar tekstu:

Kolejna wizyta studentów AGH w Vesuvius w Skawinie

2023-05-19

„Nasza praca to nie sprint, lecz maraton, ponieważ liczy się najwyższa jakość wyrobów” – tak Michał Stasiński, Inżynier Procesu, skomentował wydajność jednego z procesów produkcyjnych podczas spotkania ze studentami krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Tym razem w skawińskim zakładzie Vesuvius gościliśmy osoby studiujące na Wydziale Odlewnictwa.

W pierwszej części opowiedzieliśmy o produktach i rozwiązaniach dostarczanych przez Vesuvius dla branży hutniczej i odlewniczej ze szczególnym uwzględnieniem marki FOSECO – światowego lidera w dziedzinie materiałów eksploatacyjnych i technologii dla odlewnictwa.

Studenci mieli okazję przekonać się, że produkty powstające m.in. w Skawinie:

  • ułatwiają czynności wykonywane przez odlewników,
  • poprawiają warunki ich pracy,
  • skracają lub nawet niwelują przestoje,
  • są trwałe i wielokrotnego użytku,
  • gwarantują mniejsze zużycie surowców do regeneracji urządzeń odlewniczych, a co za tym idzie – niższe koszty i mniej zanieczyszczeń oraz odpadów produkcyjnych.

 

Istotnym elementem prelekcji było wskazanie możliwości kariery w naszej firmie zarówno w zakresie staży, jak również konkursu dyplomów im. prof. Wacława Sakwy, który wspiera FOSECO. W tegorocznej edycji przygotowaliśmy dla laureatów nagrody pieniężne oraz zaproszenia na rozmowę o pracę. Szczegóły konkursu znajdują się TUTAJ.

Podczas wycieczki po zakładzie goście odwiedzili wydziały oraz laboratorium, dzięki czemu zobaczyli, jak w praktyce wygląda produkcja wyrobów.

Siła i charakter | Reprezentacja Vesuvius Skawina na Runmageddon 2023

2023-05-24

ZOBACZ ARTYKUŁ

Kolejna wizyta studentów AGH w Vesuvius w Skawinie

2023-05-19

ZOBACZ ARTYKUŁ

Studenci WIMiC AGH z wizytą w Vesuvius

2023-05-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Alexander Laugier Wert na kolejnym spotkaniu "Let’s lead!"

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z Pracą”

2023-04-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?