rozmiar tekstu:

Vesuvius wsparł akcję Rowerowy Maj w Skawinie

2023-06-23

Niemal 3 tys. aktywnych uczestników, 67 tys. pojazdów i 21 placówek oświatowych w Skawinie – tak w liczbach prezentuje się zakończona niedawno akcja „Rowerowy Maj”. Jej celem była promocja zrównoważonej mobilność i zdrowego stylu życia. Vesuvius Poland był jednym z głównych sponsorów tej inicjatywy.

Zasady kampanii były proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotarł na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymywał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników czekały nagrody.

– Podchodzimy kompleksowo do kwestii zrównoważonego rozwoju w ogóle. Poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w naszej bardzo niszowej dziedzinie, czyli branży materiałów ogniotrwałych, jesteśmy w stanie pomóc klientom znacząco zmniejszać emisję CO2. I to są działania na dużą skalę. Natomiast zdajemy sobie sprawę, że nawyki związane ze zrównoważoną mobilnością należy wprowadzać jak najwcześniej, dlatego uważamy, że takie akcje są ważne i wspieramy je tutaj, lokalnie – mówi Piotr Sperka, prezes Vesuvius Poland

Vesuvius Poland ufundował nagrodę w wysokości 5000 zł dla najlepszej szkoły podstawowej na zakup multimedialnych materiałów edukacyjnych do przedmiotów ścisłych i sprzętu sportowego. Laureatem w tej kategorii została Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, której uczniowie i nauczyciele wykręcili niemal 70% frekwencję dojazdu na lekcje jednośladami. Średnia dla całej akcji wyniosła niecałe 50% – wynik jest więc imponujący.

– Udział w Rowerowym Maju traktujemy też jako okazję do promocji Vesuvius wśród dzieci i młodzieży. Być może w przyszłości, wybiorą techniczny kierunek kariery i Vesuvius będzie ich pracodawcą? – dodaje Piotr Sperka.

Dziękujemy inicjatorom Gminie Skawina oraz burmistrzowi Norbertowi Rzepisko za możliwość udziału w tym przedsięwzięciu – szczególnym dla nas także z uwagi na fakt, że bez materiałów ogniotrwałych nie byłoby rowerów. Technologie, które dostarczamy wykorzystywane są m.in. w produkcji ram rowerowych 😉.

Zdjęcia za uprzejmością Gminy Skawina:

Niespodziewany sukces drużyny Vesuvius Poland

2024-04-22

ZOBACZ ARTYKUŁ

Kobiety z inicjatywą w Vesuvius Poland

2024-03-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Nowy magazyn Vesuvius Poland już funkcjonuje

2024-02-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? - warsztaty ergonomiczne w Vesuvius Skawina

2024-02-09

ZOBACZ ARTYKUŁ

Pracownicy Vesuvius wsparli Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt w Skawinie

2024-01-25

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?