rozmiar tekstu:

„Dbajmy o siebie – na wszelki wypadek” – Dni BHP Vesuvius Poland w Skawinie.

2023-06-28

Dni BHP to inicjatywa promująca firmową politykę bezpieczeństwa. Tegoroczna edycja skierowana była do Pracowników oraz ich najbliższych. Obchody rozpoczęliśmy od Pikniku Rodzinnego, na którym mieliśmy okazje uczestniczyć w aktywnościach związanych z bezpieczeństwem drogowym.

Następnie przenieśliśmy się na teren zakładu w Skawinie, gdzie podczas szkoleń i warsztatów utrwalaliśmy wiedzę w zakresie prac wysokiego ryzyka – na wysokości oraz w przestrzeni zamkniętej. Przy użyciu gogli VR sprawdzaliśmy swoje umiejętności w zakresie przygotowania sprzętu, asekuracji czy ewakuacji poszkodowanego. Pracownicy mieli również okazję rozwiać wątpliwości na temat doboru oraz użytkowania środków ochrony układu oddechowego.

W ramach akcji odbyły się także zajęcia z zakresu prewencji chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa pracowników biurowych. Zaprezentowane przez fizjoterapeutę ćwiczenia, przyniosły ulgę naszym kręgosłupom. Podczas spotkania TOWN HALL, gdzie podsumowano tegoroczną edycję dni BHP. Wyłoniono także zwycięzców organizowanych inicjatyw – konkursu plastycznego dla najmłodszych pt. „Bezpieczny rodzic w pracy”, konkursu na najlepszy film pt. „Dlaczego stosuję LTT” oraz quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej czy gospodarki odpadami.

Dziękujemy organizatorom przedsięwzięcia (Paulina Młynarczyk, Maciej Bil, Magdalena Nogańska, Marcin Drabczyk) i już nie możemy się doczekać przyszłorocznej edycji Dni BHP 🙂

 

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? - warsztaty ergonomiczne w Vesuvius Skawina

2024-02-09

ZOBACZ ARTYKUŁ

Pracownicy Vesuvius wsparli Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt w Skawinie

2024-01-25

ZOBACZ ARTYKUŁ

Warsztaty „Lean Day” w Vesuvius w Skawinie – doskonałość operacyjna w naszym DNA

2023-12-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Wsparcie NFOŚiGW

2023-12-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Nowatorski projekt instalacji odazotowania spalin zakończony sukcesem

2023-12-19

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?