rozmiar tekstu:

Nowatorski projekt instalacji odazotowania spalin zakończony sukcesem

2023-12-19

W listopadzie tego roku zakończyliśmy nowatorski projekt instalacji odazotowania spalin. To pierwszy tego typu system w Polsce i pierwszy w Vesuvius.

To wyjątkowy w swojej skali projekt ekologicznej instalacji odazotowania spalin. System podłączony jest do 7 niezależnych urządzeń, będąc pierwszą tego typu konstrukcją w Polsce. Instalacja została w całości zaprojektowana, wykonana i uruchomiona przez specjalistów z SBB ENERGY S.A. – lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla energetyki i przemysłu w tej części Europy.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, instalacja SCR (Selective Catalytic Reduction – selektywna redukcja katalityczna) efektywnie redukuje emisję tlenków azotu NOx do atmosfery o ponad 95 proc., a lokalna społeczność oddycha czystszym powietrzem.

Każde z 7 urządzeń (pieców) podłączonych do w pełni automatycznej instalacji posiada dedykowane moduły przepływowe, dzięki czemu spaliny są odrębnie monitorowane i odbierane do pakietów katalizatora. Proces odazotowania spalin został zaprojektowany w technologii SCR z wodą amoniakalną jako reagentem. Dzięki bardzo wyszukanemu układowi regulacji, reagent jest dozowany jednorodnym strumieniem w ilości zaledwie pół litra na godzinę, podkreślając niezwykłą precyzję całego procesu.

Nasz zakład zyskał najnowocześniejszy system spełniający liczne, surowe normy emisji spalin, co jest szczególnie istotne także z punktu widzenia mieszkańców Skawiny. Cieszę się, że wszelkie wyzwania, jakie napotkaliśmy po drodze do realizacji tego projektu, udało się bez problemu rozwiązać dzięki innowacyjności i nieszablonowym pomysłom inżynierów z SBB ENERGY – mówi Piotr Serwatka, Manufacturing Engineering Project Manager w naszej firmie.

Szczególne podziękowania kierujemy dla członków zespołu: Piotr Serwatka, Rafał Wiśniewski, Sylwia Kruk, Maciej Dziedzic, Grzegorz Kania, Robert Rokicki, Piotr Wnek, Magdalena Noganska, Maciej Bil, Jacek Gac, Małgorzata Pawlina oraz wszystkim pozostałym osobom, które przyczyniły się do realizacji tak skomplikowanego i nowatorskiego przedsięwzięcia w firmie Vesuvius. Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tej inwestycji.

Dwutorowe wparcie inicjatywy Rowerowy Maj w Vesuvius Poland

2024-07-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reprezentacja Vesuvius Skawina po raz kolejny na Runmageddon

2024-05-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

CEO Patrick André odwiedza Vesuvius w Skawinie

2024-05-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Świętowanie Dnia Ziemi w Vesuvius Poland!

2024-05-02

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?