rozmiar tekstu:

Warsztaty „Lean Day” w Vesuvius w Skawinie – doskonałość operacyjna w naszym DNA

2023-12-28

W listopadzie Wydział MONO zorganizował całodniowe warsztaty o nazwie „Dzień Lean”, którego hasłem przewodnim było „Razem w Gemba”.

Wydarzenie zgromadziło Koleżanki i Kolegów z różnych działów produkcyjnych, działów wsparcia i pracowników administracyjnych, którzy nie mają codziennego kontaktu z obszarami produkcyjnymi. W evencie uczestniczyli również Koleżanki i Koledzy z Centrum Doskonałości Obsługi Klienta oraz zespołu Standardów Globalnych Procesów Biznesowych z Krakowa.

Dzień Lean miał na celu poprawienie bezpieczeństwa w dziale poprzez standaryzację i poprawę wizualizacji obszaru. Innym równie istotnym celem było promowanie współpracy między kolegami z obszarów, które często współpracują, ale nie mieli okazji się nawzajem poznać.

To wydarzenie zgromadziło operatorów produkcji, pracowników administracyjnych, kolegów z Krakowa i przedstawicieli kierownictwa Vesuvius Skawina. Takie warsztaty łamią bariery i ułatwiają współpracę, co jest kluczowe dla doskonałości operacyjnej – mówi Jacek Kukiz, Kierownik Operacji i Doskonałości EMEA w Dziale Stalowym.

Podczas wydarzenia uczestnicy brali udział w trzech rodzajach aktywności – Praca Gemba, gra Lean oraz warsztaty. To wszytko było możliwe tylko dzięki świetnemu przygotowaniu logistyki i materiałów przez Mateusza Chromika z Wydziału MONO oraz zaangażowaniu i wsparciu Managera APU, Mariusza Szymańskiego. Wydarzenie zakończyło się wręczeniem dyplomów, zdjęciem grupowym i sesją informacji zwrotnej od uczestników. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczestnicy ocenili organizację na 8,1 z 10 punktów.

Dwutorowe wparcie inicjatywy Rowerowy Maj w Vesuvius Poland

2024-07-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reprezentacja Vesuvius Skawina po raz kolejny na Runmageddon

2024-05-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

CEO Patrick André odwiedza Vesuvius w Skawinie

2024-05-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Świętowanie Dnia Ziemi w Vesuvius Poland!

2024-05-02

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?