rozmiar tekstu:

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? - warsztaty ergonomiczne w Vesuvius Skawina

2024-02-09

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? Takie pytanie postawili sobie pracownicy wydziału W1 podczas warsztatów ergonomicznych w ubiegły piątek, których celem była poprawa bezpieczeństwa i wypracowanie nowych nawyków podczas codziennej pracy. To dzięki temu spotkaniu wiedzą, że dyski w kręgosłupie składają się z warstw (jak cebula) i mają w środku „marmoladę” (jak pączek), czyli jądro miażdżyste.

Dzięki praktycznym warsztatom, pracownicy Vesuvius w Skawinie mogli przypomnieć sobie zasady ergonomii oraz zobaczyć jak jej brak wpływa na ludzkie zdrowie.

Za pomocą modeli anatomicznych zobaczyliśmy, jak zachowuje się nasz kręgosłup podczas podnoszenia ładunków o takiej samej masie, ale z różnych wysokości i odległości. Mogliśmy również pod okiem specjalisty sami poćwiczyć poprawne i bezpieczne techniki podnoszenia – mówi Marta Majewska, specjalistka ds. BHP z wydziału W1.

Przed pracą odbyła się także wspólna rozgrzewka, a prowadzący przedstawili cały wachlarz ćwiczeń rozciągających, jakie można wykonać podczas przerwy w pracy, aby przynieść ulgę plecom, ramionom oraz dłoniom. Nie zabrakło także części poświęconej poprawnemu trzymaniu narzędzi oraz wkładanemu wysiłku, kiedy trzymamy je w sposób „wygodny” dla nas, ale niekoniecznie ergonomiczny.

Wierzymy, że podejmując codzienne decyzje zarówno w pracy jak i poza nią od dzisiaj będziemy mieli przed oczami pączka, cebulę i myśl, że kręgosłup mamy tylko jeden – humorystycznie podsumowuje spotkanie Marta.

      

Co wspólnego mają ze sobą pączki, cebula i kręgosłup? - warsztaty ergonomiczne w Vesuvius Skawina

2024-02-09

ZOBACZ ARTYKUŁ

Pracownicy Vesuvius wsparli Skawińskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt w Skawinie

2024-01-25

ZOBACZ ARTYKUŁ

Warsztaty „Lean Day” w Vesuvius w Skawinie – doskonałość operacyjna w naszym DNA

2023-12-28

ZOBACZ ARTYKUŁ

Wsparcie NFOŚiGW

2023-12-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Nowatorski projekt instalacji odazotowania spalin zakończony sukcesem

2023-12-19

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?