rozmiar tekstu:

Nowy magazyn Vesuvius Poland już funkcjonuje

2024-02-28

Niemal 2,5 tys. m2, 14 m wysokości i 3000 miejsc dla surowców paletowych – tak prezentuje się w liczbach niedawno ukończony magazyn Vesuvius w Skawinie. W środku znajduje się 8 regałów długich na 50 m i wysokich na 12,5 m. Jest to pierwszy magazyn w grupie Vesuvius, w którym możliwe jest składowanie towarów wymagających odpowiedniej temperatury w zakresie 18-22 ℃.

Pomysł na nowy magazyn powstał już w 2018 roku, kiedy pojawiła się koncepcja stworzenia magazynu centralnego. Wtedy nie udało się zrealizować tego pomysłu, ale nadal dwa sąsiednie projekty wymagały zwiększenia miejsc dla surowców paletowych. Wykorzystano więc nieużywany od kilku lat magazyn surowców sypkich.

W czerwcu 2022 otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, a cztery miesiące później rozpoczęliśmy inwestycję, w ramach której przeprowadzono częściową rozbiórkę budynku, demontując konstrukcję dachu i ścian. Wykonano także renowację konstrukcji stalowych i wymieniono posadzkę. Zadbaliśmy także o odpowiednie zaplecze socjalne, wyposażając budynek w nowe biura i pomieszczenia higieniczno-sanitarne.

      

Budowa zakończyła się w październiku rok później wg zaplanowanego harmonogramu – po 157 dniach roboczych. W połowie listopada 2023 uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie oraz rozpoczęliśmy proces adaptacji budynku pod cele logistyczne.

Inwestycja została zaplanowana w taki sposób, aby wspierać projekty sustainability w naszym zakładzie i przyczynić się do redukcji emisji CO2. W tym celu dostosowano instalację grzewczą magazynu do zasilania z wymiennika ciepła dopalacza spalin SBB przy wydziale VISO, którego montaż jest planowany w tym roku. Dodatkowo konsumpcję energii elektrycznej na wydziale wspierać będzie instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku M401.

Magazyn został wybudowany w oparciu o najnowsze standardy dot. budynków produkcyjno-magazynowych oraz wyposażony w najnowsze narzędzia wspierające działania logistyczne.

Dwutorowe wparcie inicjatywy Rowerowy Maj w Vesuvius Poland

2024-07-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reprezentacja Vesuvius Skawina po raz kolejny na Runmageddon

2024-05-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

CEO Patrick André odwiedza Vesuvius w Skawinie

2024-05-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Świętowanie Dnia Ziemi w Vesuvius Poland!

2024-05-02

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?