rozmiar tekstu:

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

W dniach 12-13 czerwca cały Vesuvius na całym świecie obchodził Dni BHP. Jak co roku, zespół w Skawinie wykorzystał tę okazję, aby wzmocnić przekonanie, że bezpieczeństwo jest naszym głównym priorytetem i że jako członkowie zespołu musimy dbać o siebie nawzajem. Oba dni były wypełnione zajęciami dla pracowników, które miały wzmocnić ich nawyki przestrzegania zasad BHP i bezpiecznej pracy.

12 czerwca

Pierwszego dnia odbyła się próbna ewakuacja budynku administracyjnego, która przebiegła bardzo sprawnie – 90 osób opuściło budynek w czasie 3 minut i 5 sekund, przy czym każdy czas poniżej 5 minut jest uznawany za bardzo dobry. Po ewakuacji pracownicy wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych z użyciem podręcznego sprzętu gaśniczego.

Następnie odbyły się ćwiczenia z ergonomii dla chętnych pracowników, których codzienne zadania wiążą się z pracą przy komputerze. W zajęciach wzięło udział około 20 osób. Podczas warsztatów trenerzy omówili zagrożenia związane z pracą przy komputerze, a także zademonstrowali ćwiczenia rozciągające na bóle pleców oraz ćwiczenia zmniejszające napięcie mięśniowe.

W drugiej części dnia odbył się Town Hall dla pracowników z udziałem Richarda Sykesa – Prezesa Advanced Refractories, Piotra Sperki – Dyrektora Zakładu w Skawinie, Mai Bertocchi – HS Manager Regionu EMEA Flow Control oraz Marcina Drabczyka – HSE Manager Skawina. Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli film z przemówienia Patricka Andre oraz wysłuchali poruszających historii Ryszarda i Mai, których osobiste doświadczenia ukierunkowały ich ścieżkę kariery i zasady bezpieczeństwa w Vesuvius. Przypomniano nam również 8 podstawowych zasad bezpieczeństwa i zapoznaliśmy się z wynikami bezpieczeństwa zarówno w skali globalnej, jak i w lokalizacji w Skawinie. Podczas spotkania rozstrzygnięto aż 3 konkursy, które zostały zorganizowane dla pracowników w ubiegłym miesiącu: konkurs LTT, Audyt BHP w 10 krokach oraz konkurs poezji dziecięcej „Bezpieczny dom, szczęśliwa rodzina”.

Na koniec spotkania ogłoszono wprowadzenie nowej polityki w naszej firmie, która obejmuje wymóg ochrony głowy w całym zakładzie. W związku z tym wszyscy pracownicy otrzymali czapki zgodne z obowiązującymi normami ochrony głowy.

 

13 czerwca

Drugi dzień Dni BHP rozpoczął się od ewakuacji wydziału Slide Gates. W ciągu 3 minut 10 sekund budynek opuściło 40 osób. W porównaniu do poprzedniego roku jest to bardzo dobry wynik. Czas ten został poprawiony o prawie 2 minuty dzięki wprowadzonym usprawnieniom.

Przez cały dzień odbywały się również ćwiczenia z pierwszej pomocy. Odbywały się one co 2 godziny w dwóch 5-osobowych grupach. Podczas ćwiczeń praktycznych omówiono takie zagadnienia, jak: pierwsza pomoc w nagłych wypadkach, takich jak zatrzymanie akcji serca, zawał serca, złamania i oparzenia.

Po południu odbyły na wydziale Slide Gates odbyły się warsztaty z pracy w przestrzeni zamkniętej – miały przypomnieć zasady jakie dokumenty należy uzupełnić do takiej pracy, jaki sprzęt mają mieć ze sobą pracownicy. Przećwiczyli także poprawne uzupełnianie dokumentów, wchodzenie do przestrzeni zamkniętej, czy też blokowanie maszyny do pracy w takim miejscu. W warsztatach brali udział pracownicy Utrzymania Ruchu ze wszystkich wydziałów oraz Inżynierowie Projektu. Odbyły się one na wyłączonym piecu tunelowym.

W ramach dbania o nasze bezpieczeństwo przyjechała do nas także jednostka Straży Pożarnej. Celem wizyty było lepsze poznanie zakładu (np. lokalizacje miejsc gdzie są zagrożenia pożarowe czy strefy zagrożenia wybuchem).

Tego dnia odbyła się też akcja „Cross Audyt”. Każdy z wydziałów oddelegował 3-osobowe grupy do przeprowadzenia audytów bezpieczeństwa na innych wydziałach. Dzięki takiemu zabiegowi i świeżemu spojrzeniu pracownikom łatwiej jest zidentyfikować zagrożenia na terenie zakładu.

W dbałości o zdrowie nas wszystkich, na każdego z pracowników czekał zdrowy poczęstunek na stołówce pracowniczej.

Obchodziliśmy Dni BHP przez dwa dni, ale w Vesuvius dbamy o nasze bezpieczeństwo przez cały czas i każdego dnia przypominamy naszym pracownikom, że jest ono priorytetem.

Dwutorowe wparcie inicjatywy Rowerowy Maj w Vesuvius Poland

2024-07-08

ZOBACZ ARTYKUŁ

Vesuvius Skawina daje przykład podczas Dni BHP

2024-06-20

ZOBACZ ARTYKUŁ

Reprezentacja Vesuvius Skawina po raz kolejny na Runmageddon

2024-05-29

ZOBACZ ARTYKUŁ

CEO Patrick André odwiedza Vesuvius w Skawinie

2024-05-13

ZOBACZ ARTYKUŁ

Świętowanie Dnia Ziemi w Vesuvius Poland!

2024-05-02

ZOBACZ ARTYKUŁ

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?